Vértisztító tea

Még több vértisztító tea Hibiszkusz A hibiszkusz elsősorban C-vitamint, festékanyagot, flavonoidokat, kis mennyiségű illóolajat, nyálkát és gyantát tartalmaz.
Ebéd utáni gyógytea az ünnepi lakomák idejére Kis késéssel ugyan, de itt a tavasz; a természet megújulását, a jó időt szeretjük energikusan, feltöltődve várni. A szervezetünkből azonban a téli hónapok során kiürültek a tartalékok, a salakanyagok viszont felhalmozódtak, ezért is fordulhat elő, hogy gyakran fáradtnak, levertnek érezzük magunkat. Egy jól összeállított gyógyteakúra sokat segíthet abban, hogy felszabadultan élvezhessük a tavaszt.
Gyakorlatilag minden gyümölcsteában megtalálható, hiszen nagyon kellemes íze és illata van, valamint szép pirosra színezi a teát.
Előnye, hogy azon gyógynövények közé tartozik, melynek semmilyen veszéllyel nem jár fogyasztása, nem lehet túladagolni.
Csalánlevél A csalán a legerősebb vértisztító hatású gyógynövény. Kiűzi a szervezetből a mérgeket, mivel rendszeres fogyasztásával feloldódnak az anyagcseréből származó salakanyagok.
Mivel vízhajtó hatású is, az újra a keringésbe került salakanyagok a megnövekedett vizeletmennyiséggel gyorsan távoznak.
A csalán nemi szemölcsök a hüvelyen az egész emésztőrendszert, és erősíti az ellenállóképességet is. Akár hosszabb távon is fogyasztható, ami más gyógynövények esetében nincs így, azonban pótolni kell a kimosott tápanyagokat, mert a fokozott kiválasztás következtében nem csak a káros anyagok, hanem más, a szervezet számára szükséges vitaminok és nyomelemek is kimosódhatnak.
138. Ősi értisztító módszer: agyvérzés, agylágyulás, tüdőembólia, szívinfarktus, trombózis ellen
Ez alól kivétel a vas, mert a csalán abból sokat tartalmaz. Nyírfalevél A nyírfalevél teája kiváló vizelethajtó, vértisztító és gyulladáscsökkentő, de ismert görcsoldó és fertőtlenítő hatása is. Alkalmazzák enyhébb fertőzéses húgyúti megbetegedésekben, vesekő és vesehomok kialakulásának megelőzésére, reuma ellen.
A népi gyógyászatban a fiatal fák nedvét vizelethajtásra használták. A homeopátiában nem csak a levelét, hanem a kérgét is hasznosítják, de a vízhajtó tea csak a levélből készül.
Koronavírus: ezek a covidos agyi köd jelei Szabó Gyuri bácsi, a bükki füvesember a vitalizáló kúra előtt méregtelenítést javasol például csalánlevélből és diófalevélből készül tea fogyasztásával.
Citromfű Az illatos levelek erős nyugtató és vírusölő hatásuk mellett serkentik az emésztést és az epeműködést, megszüntetik a puffadást, illetve izzasztó és méregtelenítő hatásukról is ismertek. A citromfű segít a gyomorrontás, a gyomorsav-túltengés, a hányinger és a felfúvódás leküzdésében is, ezenkívül rendkívül jó idegerősítő, így fogyasztásával nemcsak jobban fogsz aludni, de a stresszel és a depresszió tüneteivel is sikeresen veheted fel a vértisztító tea.