Talaj féregtelenítés

Telepítés előtt ne feledkezzünk meg a talajban károsító rovarokról sem! Ültetvények telepítés előtti talajfertőtlenítése A szőlő és gyümölcs ültetvények állókultúrák; ugyanazon területen történik a termesztés a telepítéstől a kivágásig. Létesítésük jelentős anyagi beruházást, körültekintő szakmai ismereteket és komoly odafigyelést igényel. Még a legkörütekintőbb ültetvény- telepítés során is előfordul, hogy megfeledkezünk a talajlakó kártevők egyedsűrűségének felmérésérőt és, szükség esetén, az ellenük való védekezésről.
Hirdetés talajfertőtlenítés A talajfertőtlenítés egy fontos tavaszi munkálat. A földben élő kártevők elszaporodását gátolhatjuk meg ezzel.
Pedig a talajlakó kártevők könnyen megtizedelik a fiatal telepítéseket, ezért a talajfertőtlenítésnek az ültetvény startja és jövője szempontjából meghatározó jelenfősége van! A legnagyobb problémát a talajban 2- 4 évig fejlődő cserebogár pajorok okozzák, amelyek elsősorban a fiatal csemeték gyökérzetét károsítják.
A lárvák a fiatal, vékony gyökereket átrágják, de a vastagabb gyökerek felszínét is berágják, odvasítják.
Főoldal - Talajfertőtlenítők Talajfertőtlenítők Fontos tavaszi feladat kertjeinkben a talajfertőtlenítés is. Nyár folyamán sokan szembesülnek azzal a bosszantó ténnyel, hogy a tavasszal elvetett magocskákból kikelő zöldségeket megrágták,elsorvadtak,vagy esetleg már ki sem keltek.
A megrágott csemeték főld feletti részein a levetek hervadnak, majd megbarnulva lehullnak. A kártétel nyomán a csemeték teljesen kipusztulnak.
Az ilyen fákat kihúzva, a gyökérzónában megtalálhatjuk a pajort. A lárvák életmódjára jellemző, hogy a talaj hőmérsékletének függvényében vándorolnak a talajszintekben, A hőmérséklet emelkedésével a sekélyebb-míg a csökkenő talajhőmérséklet hatására — a mélyebb talajszintekben tartózkodnak.
Ezt a védekezés időzítésénél feltétlenül vegyük figyelembe! A kémiaí védetem szükségességének eldöntéséhez érdemes az ültetvény létesítésére kijelölt területről talajfelvételezéssel megállapítani a rovarfertőzöttséget.
Négyzetméterenként 1- 2 pajor előfordulása esetén már szükséges elvégezni a talajfertőtlenítést! Fontos, hogy a védekezést már a fiatal lárvák megjelenésekor hajtsuk végre, mert az idősebb pajorok ellen a kémiaí védekezés már kevésbé hatékony! Fiatal pajorok ellen a Force 1,5 G hatékony megoldás!
A Force 1,5 G nagy hatékonyságú, piretroid hatóanyagú, széles rovarölő spektrummal rendelkező szer. A Force nem titotoxikus, nem károsítja a facsemeték gyökérzetét, ezért talaj féregtelenítés egy a hüvelybe jutó nemi szemölcsök, az ültető gödörbe szórva kijuttatható.
Hatását gázfázisban fejti talaj féregtelenítés, ezért a kiszórást követően minél hamarabb takarjuk be a kezelt felületet.
Fontos, hogy a készítményt a csemete gyökérzónájába juttassuk ki. Kiszerelés: 0,5 kg, 5 kg, 20 kg. Dózisa: 7,5- 10 glmr sorkezelés.